Články o čajích

Přečtěte si pár informací z oblastí čajů.

Bylinný čaj na Chřipku

V rámci aktuální situace kolem nás a současně se zvýšeným počtem nemocí v tomto období, jsme pro Vás namíchali speciální směs bylin pro boj s chřipkami a chřipkovými epidemiemi

Originální receptura a správný poměr bylinek, je tím nejlepším pro překonání chřipkového období.

V této těžké situaci, je potřeba chránit sebe i ostatní a to nejlépe prevencí.

Čaj vůbec neslouží k vychutnávání, má nahořklou chuť. Slouží jako prevence v chřipkovém období a proto se pije pomalu a po doušcích. 

 

Nezapomeňte také na správné dodržování hygienických norem, nosit roušky, omezit pohyb venku, pít horké přírodní čaje (K čaji Chřipka doporučujeme pít čaj na Imunitu), užívat vitamín B a vitamín C.

 

Zakoupíte zde:

 

Čaj Chřipka

Čaj Imunita

Bílý čaj Pai Mu Tan

Vyzkoušejte náš bílý čaj Pai Mu Tan.

Podle legend byl Pai Mu Tan odnepaměti dodáván jen na císařský dvůr.

Skutečnost je ale taková, že historie tohoto nápoje sahá do let mezi 960-1279, kdy v Číně vládla dynastie Sung.

Bílý čaj byl podáván výhradně vzácným návštěvám. Nyní se již více rozšířil a to nejen v Číně, kde je opravdu žádaný, ale také v Evropě či v Americe. To je bílá pivoňka čili Pai Mu Tan.

Čaj se sklízí na počátku jara, pochází z tipsů s dvěma horními mladými lístky, pokrytými jemným bílým chmýřím. Ty se suší na slunci, přičemž se nesvinují, takže nedochází k fermentaci. Čaj se zalévá nepříliš tvrdou vodou o teplotě okolo 80 °C, mohou se připravit nejméně tři nálevy. Tekutina má světle jantarovou barvu a nasládlou, lehce květinovou až oříškovou chuť, vzhledem k nízkému obsahu kofeinu se hodí k celodennímu pití.

 

Kupte si bílý čaj zde

 

2 položek celkem